Jubileumi tanácskozásához érkezett az egyesületünk, melynek helyszíne Egerben a Hotel Flóra volt.
A tanácskozás kiegészítő programjairól és a tanácskozásról készült felvételek láthatók az albumban.
Kiemelt témája volt az összejövetelnek a IV. Schnitta Sámuel Emlékverseny döntője,

melyet 2017. március 16-18 között bonyolít az egyesület Veszprémben.
A verseny dokumentumainak véglegesítése volt az egyik napirendi pontja a tanácskozásnak,

mely írásos anyagok, a döntőben érdekelt oktatási intézményekhez kerülnek a közeli napokban.
Az érkezéskor az egyesület tagjának Pelyhéné Koós Henriettának vállalkozásában készült

gyümölcs párlatok megízlelésére volt alkalma a megérkező tagoknak és kísérőiknek.
A délután folyamán az egri Szépasszonyvölgyben SIKE Tamás pincéjét látogatták meg a jelenlévők,

ahol a borász borait kóstolhattuk meg. A borokról a pince tulajdonosa tartott ismertetőt,

a borok jellemzői mellett azt is megtudhattuk milyen magas,

és milyen haj és arc szőrzettel volt megáldva Dobó István a törökkel folytatott harcok idején az egri vár kapitánya.

altalt