1. V. Schnitta Sámuel

nyugat-dunántúli régiós versenye

Sopron, 2018.12.01.

vendeglato verseny tom 4680 uspq 118b 1543679355

Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyét magában foglaló nyugat-dunántúli régió versenyét immár hagyományosan a Soproni SZC Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskolájában tartották 2018. december 1-jén.

A régiós versenyen Győr, Keszthely, Mosonmagyaróvár, Zalaegerszeg és Sopron vendéglátó szakképző iskoláinak csapatai versenyeztek egymással.

Nagyon szoros versenyben végül a soproni csapat győzött a győri Krúdy iskola csapata előtt.

A legjobb pincéreknek járó különdíjat a győriek, míg a legjobb szakács-cukrász csapatnak járó különdíjat a soproni fiatalok nyerték.

A zsűri tagjai voltak: Punk Ferenc, Mayer Gyula és Mikóczy Zoltán Schnitta-díjas éttermi mesterek,

illetve a szakács-cukrász zsűriben Bai Tamás, Rátz Zoltán és Mészáros Gábor.

Résztvevő csapatok:

1. Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája - Győr
  2. Zalaegerszegi SZC Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma - Keszthely

3. Győri Szolgáltatási SZC Haller János Általános Iskolája, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - Mosonmagyaróvár

4. Zalaegerszegi SZC Báthory István Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - Zalaegerszeg

5. Soproni SZC Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskolája és Kollégiuma – Sopron

Gratulálunk a csapatoknak, és külön köszönjük a felkészítő tanároknak az áldozatos munkájukat!