SCHNITTA SÁMUEL MAGYAR ÉTTERMI KULTÚRÁÉRT EGYESÜLET ALAPÍTVA 2011. JÚNIUS 22. ALSÓÖRS.

A 10 ÉVES JUBILEUMOT EZÚTON ÜNNEPELJÜK EGYÜTT.

Tisztelt Schnitta Tagok! Kedves Barátaim!
Szeretettel köszöntelek Benneteket e jeles nap alkalmából, sajnos személyes találkozásunkat őszre kell halasztani.
Gondoljunk egymásra és emlékezzünk az elmúlt évek sikereire.
A honlapon megtekinthetjük az eseményeket,amire büszkék lehetünk.
Rővid emlékeztető:
-A névadó tiszteletére emléktáblát avattunk  a Grand Hotel Margitsziget éttermében.
-A szaktanárok részére országos szinten 6 városban továbbképzést adtunk,mintegy 250 fő fészére az új trendekről.
-A Vendéglátóipari Múzeumban kiállítást adtunk Schnitta Sámuel születésének 125.évfordulójára.
-Szakkönyvet írtunk és szak filmet készítettünk a szakiskolák részére.
- Részt veszünk a szakiskolák tanulóinak oktatásában és vizsgáztatásában.
-Két évente a Schnitta Országos Tanuló Versenyt szerveztünk és bonyolították le 5 városban 2011 és 2019 között.
 Miskolc kétszer, Veszprém kétszer és Szolnok egy alkalommal adott helyszínt a döntőnek.
 A döntőbe a 7 régió első helyezett csapatai ( 2 szakács,1 cukrász, 2 felszolgáló és 1 fő vezető) kerültek és bővült
 külhoni versenyzőkkel.
-Évente 3 alkalommal tartunk találkozókat és tanácskozásokat .
Célunk, tenni a magyar gasztronómiáért, a vendéglátásban dolgozni akaró fiatalokért. A reformokat követve, de a hagyományokat, és azok alapjainak megteremtőit tiszteletben tartva.
ÁLDÁSOS SZÉP NYARAT KÍVÁNOK
Baráti üdvözlettel