Nagy István

Nagy István (1942-2014) legendás hírű vendéglős .

Ő volt a patinás, hangulatos és neves Nagykörös Cifra Csárda kezdetben vezetője, majd húsz éven át tulajdonosa. Megszállottként végezte a munkáját, fennhangon hirdetve: vendéglős vagyok. Az is volt! Egyik utolsó ebből a fajtából… Ha kellett besegített a szakácsnak, más alkalommal kortyolni valót szolgált fel akár a „Cifrában”, akár a „Kalamáris”-ban. Nagy István 1957-től pincér ipari tanulóként kezdte a szakmai tanulmányait a Margitszigeti Nagyszállóban - Schnitta Sámuel kezei alatt. 1967-től a Nagykőrösi Cifra Csárdában dolgozott,- üzletvezetőként,- majd húsz éven át tulajdonosként. Aktívan részt vállalt a szakmai utánpótlás nevelésében, üzletében 1974-től évente 5-6 tanulót képzett ki és bocsátott szakmai pályára. Rendszeresen vizsgáztatott a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) megbízása alapján. Több szakmai kitüntetés birtokosa többek között Schnitta Díjas, Éttermi Mester.

Értékes tagja volt a Schnitta Sámuel Egyesületnek.